Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Ryczowie

Utworzono dnia 31.01.2018

26.Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 31.01.2018, 16:05

21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Zapraszanie na uroczystość z okazji Ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Uczniowie, a zarazem wnuki z poszczególnych klas przygotowały dla Kochanych Babć i Dziadków różnorodne programy artystyczne. Przygotowywały je pod opieką swoich wychowawczyń.

Wnuki z klas pierwszych wystawiły: „Jasełka bożonarodzeniowe” i „Wieczór poezji”. Klasy drugie zaprezentowały: „Czerwonego Kapturka” i „Jasełka z bajkami”. Klasa trzecia przygotowała również jasełka.

Po przedstawieniach odbył się koncert życzeń. Dzieci  w formie wierszy złożyły Dziadkom  i Babciom życzenia. Zaprezentowały również piosenki i tańce. Wnuki z klasy 2a zaprosiły Gości do konkursu na najładniej wykonaną kolędę. Czas kolędowania jeszcze trwał, a kto lepiej przekaże tradycje śpiewania kolęd jak nie nasi dziadkowie? W szranki stanęli oczywiście: Dziadkowie kontra Babcie. Jury w osobach wnuczek i wnuków oceniało zmagania konkursowiczów. Po naradzie jednomyślnie ogłoszono wynik 1:1. Gratulujemy!!!

Następnie wnuczęta obdarowały zaproszonych Gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.  W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej zaproszono Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy Babciom i Dziadkom za przyjęcie zaproszenia wnuków, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Wychowawczynie klas I -III

Sierpień 2018

Ważne strony

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców o rekrutacji na rok szkolny 2019/2020